Metin yazarlığının önemli olmasının 5 nedeni

Tasarım, pazarlama veya SEO, eksiksiz bir pazarlama planının parçasıdır, ancak metin yazarlığı her şeyi birbirine bağlar. Kopya, tasarımınız için anlamlıdır ve içerik pazarlamanızın veya SEO’nuzun temelini oluşturur. Daha iyi metin yazarları, daha fazla kullanıcıyı müşteriye dönüştürmenize yardımcı olacaktır ve bunun ne kadar büyük bir avantaj olduğunu size göstermek istiyoruz.

1. Metin yazarlığı satmaya yardımcı olur

İyi bir metin yazarlığı, satış için iyi bir temeldir. Bir kişiyi bir ürünü satın almaya, okuduğu veya duyduğu zamandan daha fazla motive eden nedir? Potansiyel müşterinin ürünü satın alma olasılığı daha yüksektir çünkü ürün doğru kopyaya sahiptir.

2. Kullanıcıların web’de daha uzun süre kalmasını sağlar

Ve sadece web’de değil, genel olarak metinler için, ister web makalelerinde, ister sosyal ağlarda bir katkı veya bir dergide olsun. Uzun, sıkıcı ve kötü cümle yapısına sahip şarkı sözleriniz varsa, çoğu insan onları okumak istemeyecektir. Bununla birlikte, okunabilir, basit ve bilgilendirici metinleriniz varsa, okuyucular metinlerde çok daha uzun süre kalacak ve onların zamanından daha fazlasını kazanacaksınız. Okuyucular sizden hoşlanıyorsa, sizi rakiplerinizden daha çok tercih edebilirler.

3. İkna etmeye yardımcı olur

Metin yazarlığı, yazılı veya sözlü bir kelime olduğu için en temel iletişim türüdür. Metin yazarlığı, insanların bilmesini istediğiniz görevi zahmetsizce iletmenize yardımcı olacaktır. Bu yüzden insanları istediğiniz her şeye ikna etmenize yardımcı olur. Metin yazarlığının muazzam bir gücü vardır, bu yüzden bir parçasını kullanmaktan korkmayın.

4. Güven oluşturur

Metin yazarlığı potansiyel bir müşteri, müşteri veya müşteri ile doğrudan iletişim kurarak güven oluşturmanıza yardımcı olur. Özellikle müşteri markanızla tekrar tekrar karşılaşıyorsa. Örneğin, Facebook reklamcılığını potansiyel müşterilere hedefliyor musunuz? Sitenizin güvenilir olduğunu onaylayan nazik kelimeler seçerseniz, er ya da geç insanlar size güvenmeye başlayacaktır. Ve sadece bu değil. Örneğin, bir ürününüz varsa ve bir ürün incelemesi yazmak için müşterilerinizden bazılarıyla bağlantı kurarsanız, güvenle kazanabilirsiniz. Basitçe ifade etmek gerekirse, metin yazarlığı bir ilişki kurabilir.

5. Sizi diğerlerinden ayırır

Metin yazarlığı sizi kalabalıktan ayırır. Otantik şarkı sözlerine sahip gerçekten iyi bir metin yazarınız olduğunda, insanlar sizi hatırlayacak ve sizi diğerlerinden ayıracak. Doğru metin yazarı olgusal ve uygun olmalı, ancak aynı zamanda eğlenebilmeli ve okunabilir olmalıdır. Herkes “ürünümüzü satın al” yazabilir, ancak insanları neden yapmaları gerektiğine ikna etmek, metin yazarlığının doğru büyüsüdür.

Metin yazarlığı tam olarak nedir?

Bunlar, örneğin, ürününüzü veya hizmetinizi satan ve potansiyel müşterileri sizden bir şeyler almaya ikna eden metin yazma sanatı ve bilimidir (web sitelerinde kullanılan metinler, reklamlar, tanıtım materyalleri vb.). Birçok yönden, tüm müşterilerinize ulaşmak için bir satış elemanı işe almaya benzer. Satış ekibi müşterilerle tek tek iletişim kurar; Metin yazarı, reklam panoları, dergi reklamları, satış metinleri, blog gönderileri ve daha fazlası aracılığıyla hepsine aynı anda hitap eder.

Bu nedenle metin yazarlığı, insanları satın alma, bir bağlantıya tıklama, bir şey bağışlama veya bir danışma planlaması gibi bir tür eylemde bulunmaya motive eden ilgi çekici pazarlama ve tanıtım materyalleri yazma sürecidir. Bu materyaller, basılı veya çevrimiçi olarak yayınlanan yazılı promosyonları içerebilir. Video senaryoları veya reklamlar gibi ses materyalleri de içerebilirler. Bu malzemelerdeki metin “kopya”, dolayısıyla “metin yazarlığı” olarak bilinir.

Farkında olmayabilirsin ama metin yazarlığı her yerde. Örneğin, metin yazımının bazı bariz örneklerini bulmak için posta kutunuza bakarak başlayalım. Yerel restoranların tanıtımları, kataloglar, hayır kurumlarından mektuplar, mağaza broşürleri veya çeşitli ürün ve hizmetler için satış mektupları. Bununla birlikte, metin yazarlığı dünyası, basılı materyallerin çok ötesine geçti. Çevrimiçi okuduğunuz şeylerin çoğu, web sitelerinin, haberlerin ve makalelerin çoğu ve hatta kaydolduktan sonra aldığınız e-postalar dahil olmak üzere metin yazarlığıdır.

Örneğin sosyal ağları ele alalım. Sizi kaydolmanız için ikna ettiklerinde, “Çevrimiçi kaydolun” veya “Yeni bir hesap oluşturun” gibi ifadeler kullanmazlar. Öte yandan, genellikle “arkadaşlarla bağlantı kurun” veya “topluluğa katılın” gibi şarkı sözlerini görebiliriz. Bu bir metin yazarlığı örneğidir. Arkadaşlarınızı bu ağda bulabileceğinizi bildiğiniz zaman, hemen katılmak istersiniz. TV reklamları, YouTube’daki ürün incelemeleri ve hatta bir ürünü kullanmayla ilgili kısa “nasıl yapılır” videoları sözlü metin yazarlığına örnektir.

No Comments

Post A Comment