Daha iyi web sitesi performansı için SEO ipuçları

SEO, Search Engine Optimization veya Arama Motoru Optimizasyonu, dijital pazarlamanın çok önemli ve aynı zamanda çok karmaşık bir parçasıdır. SEO’ya yeni başlayanlar, arama algoritmalarını değiştirerek ve bunları sürekli olarak ayarlama ihtiyacıyla kafaları karışabilir. Özellikle küçük girişimciler ve şirketler için, web sitenizi nasıl iyileştireceğiniz ve aramada nasıl görüneceğinizle ilgili birkaç temel kural ve püf noktası sağlamak istiyoruz.

Basitçe söylemek gerekirse, arama motorları interneti her saniye tarar. Tüm içeriği gözden geçirirler ve dahili algoritmalara dayanarak sitenizin alaka düzeyi hakkında bir fikir edinirler. Ne sunduğunu, teknik yönlerini araştırırlar ve daha fazla parametreyle daha fazla ilgilenirler.

İnternette arama yapılırken arama sorgusu bu kayıtlarla karşılaştırılır. Sitenizin içeriği görüntülenmeye uygunsa, arama sonuçlarının ilk sayfasında görünecektir. Bireysel değişkenleri anlamak için onları Sayfa İçi SEO ve Sayfa Dışı SEO olarak ayırırız.

Sayfa içi SEO, arama motorlarının sitenizi içeriğe ve teknik bileşenlere göre belirleme şeklidir. Anahtar kelimelerin içeriğine ve bileşimine ek olarak, bunlar esas olarak sitenin başlığı veya açıklaması, Alt Etiket gibi resimlerin başlıkları, site yapısı, içeriğin görünürlüğü, sayfalar ve bağlantılar, doğru URL’ler gibi meta verilerdir, kendi dahili sitenin bölümleri ve XML site haritası arasındaki bağlantılar.

Öte yandan, sayfa dışı SEO, sitenizin güvenilir olup olmadığını söyleyen unsurlardır. Diğer web sitelerinden ilgili bağlantıların onu yönlendirip yönlendirmediği veya gerçekten kendinizi sunduğunuz kişi olup olmadığınızı. Bu nedenle sitenin güvenilirliğini inceler. Diğer web sitelerinden gelen bağlantıları kullanma taktiği SEO’nun çok önemli bir parçasıdır ve zaman ve kaynak tüketmesine rağmen SEO’nun başarısı için de önemlidir.

SEO’ya nasıl başlamalı?

Önce müşterinin gözünden sitenize bakmalıyız, bu yüzden ne aradıklarını, nasıl baktıklarını ve nasıl düşündüklerini düşünün. Arama motoru da aynı şekilde çalışır. Anahtar kelimelerin değeri ve sıklığı, yani içeriğinizi tanımlayan ve parametrelendiren kelimeler, üzerinde çalışmanız için varsayılan unsurdur. Sitenizdeki içerik, gerçekte sunduğunuz içerikle eşleşmeli ve hizmetlerinizi olabildiğince doğal bir şekilde tanımlamalıdır.

Web içeriğiyle çalışmaya başlayın. Her cümleyi, resmi dikkatlice inceleyin ve kendinize bunun müşterilerimle alakalı olup olmadığını sorun. Ürünüm müşterilerle ilgileniyor mu? Yeterince mi söylüyorum? Bunu doğal olarak mı söylüyorum? O kadar değil mi? Rekabet nasıl? Hepimiz aynı şeyi söylemiyor muyuz? En az üç kez evet yanıtı vermediyseniz, değiştirin!

Birkaç basit SEO numarası

1 numara Google platformu olan My Business olabilir. Sitenizi bu platformla doğrulayarak anında artı puan kazanırsınız. Elbette Google, mobil arama da dahil olmak üzere listelerine ve platformlarına öncelik verir, bu nedenle profil elbette mümkün olan en iyi durumda olmalıdır.

Blog. İş ortamınızdan düzenli blog gönderileri yerine ilgili web içeriğini genişletebilir ve büyütebilirsiniz. İlk olarak, arama motorlarına sitenizin canlı ve güncel olduğunu söylersiniz ve en önemlisi, anahtar kelime envanterinizi doğal olarak artırırsınız. Bir blogun avantajı, gerçekte ne yaptığınız ve ne sunduğunuz konusunda uzman olduğunuzu anlatan hikayelere daha fazla girebilmenizdir.

Sosyal ağlar. Düzenli olarak yayınladığınız sosyal ağlar içeriğinizi ve erişiminizi genişletir. Web ve sosyal ağlar arasındaki doğru bağlantı, sitenize daha fazla izleyici getirebilir. Ayrıca, içeriğinizin alakalı ve aranabilir olup olmadığı konusunda size önemli ölçüde daha hızlı geri bildirim sağlarlar.

Konu kayıtlarındaki girişler. Çevrimiçi kayıtlar harika bir trafik kaynağıdır. Elbette, Google ayrıca bu dizinleri dizine ekler, listeleri karşılaştırır ve sizi bölgenizde arama yapan kişilere önerir. Yüzlerce kayıtta yer almak anlamına gelmez, ancak odaklanmak istedikleriniz yerel ve endüstridir.

Öneriler, referanslar ve incelemeler. Her olumlu 5 yıldızlı inceleme paha biçilemez. Büyük hizmet ve ürün tekliflerinin olduğu bir dönemde, müşterilerin güçlü bir noktaya ve biraz güvene ihtiyacı var. Google veya Facebook’taki herhangi biri hizmetlerinizi başparmağınızla derecelendirirse, iyi puanlar alırsınız ve bu bile SEO’ya çok yardımcı olur çünkü güvenilir dediği için.

SEO’da

Haklısın, SEO karmaşıktır çünkü zaman ve bilgi gerektirir. Ama ondan korkmana gerek yok. Yukarıda açıklanan size yardımcı olacak ve aynı zamanda iyi SEO uzmanlarını işe alabilecek birkaç iyi püf noktası vardır. Ancak, görünür olmak için ona rakiplerinizden daha fazlasını vermeniz gerektiğini unutmayın.

SEO hizmetlerimiz yukarıdaki tüm alanları kapsayabilir. Yani, sitenizin daha iyi görünmesi ve uygun performansı için sosyal ağ profillerini veya içerik stratejilerini yönetmek. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

No Comments

Post A Comment